Aktuality

JANUÁR 2020

Hudobné kurzy: 

každý pondelok od 14.30:  -  klavír

                         

 

30.1.2020 o 17.00    Poľský klub

FEBRUÁR 2020

 

 

7.2.2020 o 16:30 a 19:30 kino Hviezda Trenčín

 

rnd

Mužské oddelenie

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách
alebo Trpká komédia o tom,
ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravujeme s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou; premiéry sú naplánované na 22. a 23. november 2019 na scéne RND.

 

MÁJ 2020

 

k15.5. - 17.5. 2020    P R A H A

/ zájazd na muzikál z hitov Heleny Vondráčkovej

 

 

odchod o 8:00 zo železničnej stanice

cena:  125,-€

- doprava

- 2x nocľah, 2x raňajky

- vstupenka do divadla

- hrad Kámen

 _________________________________________________________________

 

30.5.2020 o 17.00     Poľský klub

 

 

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info